O nas

Szanowni Państwo,

Nikt normalny nie ma już złudzeń, że partyjniacy, parlamentarzyści, urzędnicy, funkcjonariusze nas oszukują, krzywdzą. Oni nie są zainteresowani służeniem i przywróceniem państwa obywatelom. To są rządy hien nad osłami. Robimy pospolite ruszenie.

Sprawa jest banalnie prosta. Uwierzcie, że jesteście orłami, suwerenem i zacznijcie decydować o swoim losie, swoim domu. Tworzymy ruch społeczny. Federację organizacji pozarządowych i podmiotów obywatelskich, działaczy patriotycznych.

Tylko koalicją organizacji i osób ambitnych możemy stać się największą siłą polityczną w Polsce. Prawo i Sprawiedliwość planuje demontaż samorządów i obsadzenie ich swoimi ludźmi. Nie dla przywrócenia demokracji. Akceptacja status quo to legalizacja zła.

Żadna kanapa polityczna nie ma szans na przeciągnięcie ludzi i stworzenie większości. Tylko zjednoczenie oburzonych, niepokonanych, zmielonych, wojowników może wygrać z bandą czworga. Trzydzieści lat głupa rżnięcia wystarczy. Czas na bezpartyjny blok obywatelski.

Każdy może i powinien działać w swoim stowarzyszeniu, fundacji. To jest istotna siła wspólnoty i strategiczna. Każdy może naprawiać swoje gniazdo będąc jednocześnie koalicjantem w ramach wielkiego, ogólnopolskiego ruchu społecznego. Waszą wartość mierzy się tym co dajesz innym.

Trzeba wyzbyć się aspiracji osobistych i skupić się na osiągnięciu celu. Trzeba zreformować państwo i naprawić system. Państwo nie funkcjonuje. Trzeba zbudować struktury w każdym okręgu wyborczym. Trzeba zebrać się w centralnym miejscu Polski i założyć komitet federacji. Nie potrzeba wielkiego trybuna, oratora, lidera, tylko demokratyczny, nieparzysty zarząd.

Potem trzeba zrobić masową manifestację, konferencję „Wymiar sprawiedliwości i obywatele” przed Ministerstwem Sprawiedliwości. To nie ujdzie uwadze opinii publicznej. To zauważą media publiczne. To zmusi do pokory i do upadku państwa w państwie. Państwo będzie suwerena.

Dosyć manipulacji narodem. Dosyć służalstwa. Mamy listę siedmiuset rozczarowanych, ambitnych ludzi. Wybrałem stu najbardziej aktywnych, cieszących się w pewnym stopniu zaufaniem społecznym. Nie uwzględniłem na niej aspołecznych, niewidocznych, szaleńców, pazerniaków, cwaniaków, fanatyków, destruktorów, lawirantów, wygładzaczy, dupolizów, pluralistów i próżniaków. Lista nie jest zamknięta (to tylko człon), część niewłaściwych ludzi można wykreślić, a bardziej zasadnych można dodać. Tylko nie metodą Lecha Wałęsy. Nie dajmy się mamić. Dotrzemy się między sobą w środku i niektórych pieniaczy ucywilizujemy, usocjalizujemy lub wykluczymy. Upieczemy dobre ciasto, nie będzie tu miejsca na zakalca. Kto będzie na forum publicznym krytykował ideę, będzie wyautowany. Agenci, kolaboranci, zazdrośnicy sami się zdyskredytują. Kto chce naprawy Rzeczypospolitej, dobra wspólnego, ten podniesie rękawicę.

Zrobimy rewolucję. Kilkadziesiąt czy kilkanaście osób podpisze akt założenia federacji organizacji społecznych. Będziemy sukcesywnie ujawniać listę organizacji wchodzących w skład federacji. Nie można poważnego związku zrobić zaocznie, trzeba się zebrać w odpowiedniej sali. Tak, żeby konferencja prasowa była i komunikat społeczny poszedł w eter. Taki wariant, wiąże się z zebraniem funduszy na salę. Założyłem „subkonto” bankowe w stowarzyszeniu Demokracja i Sprawiedliwość. Bezpieka będzie oczywiście kombinować, trzeba się z tym liczyć. Partyjniacy zaś, będą przy słabnięciu, liderów ruchu przekupywać. Stworzymy związek zawodowy bezpartyjnych. Niech każdy wpłaci chociaż złotówkę, będziemy silni. Może mafia nawet wpłacać, ja nie jestem w stanie zweryfikować kto jest darczyńcą. Wpłacajcie pieniądze tytułem „Trybunał Narodowy”, będzie federacja i będzie PR. BGŻ BNP PARIBAS: 38160014621830524780000001

Trzeba stworzyć krótki, spójny dekalog (program), najważniejsze cele społeczne ruchu. Głównie: zniesienia immunitetów i zmodyfikowania niezawisłości; wprowadzenia zmian systemu kontroli orzeczeń; wprowadzenia realnego, Społecznego Rzecznika Praw Obywatelskich; wprowadzenia obywatelskiego nadzoru i odwołań kolegialnych od orzeczeń; wprowadzenia osobistej odpowiedzialności urzędników i funkcjonariuszy za błędy i wyrządzone szkody; wprowadzenia realnej równości wszystkich wobec prawa; wprowadzenia ław przysięgłych; zreformowania, uwspółcześnienia IPN; ograniczenia biurokracji; zniesienia dofinansowania partii politycznych; zmniejszenia uposażeń poselskich i ograniczenia ilości kadencji z rzędu; obniżenia progu wyborczego i frekwencyjnego; wprowadzenia demokracji bezpośredniej; obligatoryjności referendum; wprowadzenia wyższej kwoty wolnej od podatków; wprowadzenia minimum socjalnego i zabezpieczeń przed wykluczeniem społecznym, wprowadzenia lekcji prawa w szkole. Głównym celem jest obrona praw człowieka. Rozliczymy krwiopijców i zreformujemy kraj od podstaw. Zlikwidujemy bolszewicki ustrój i wprowadzimy normalny. Żadne osobiste, organizacyjne projekty nie będą forsowane. Nie będzie tu miejsca na antysemickie teksty. Żelazne zasady, lustracja, walka z korupcją i władzą pieniądza, pierestrojka. Nie może być mega programu i eureki.

cele-glowne-oczekiwania-trybunalu-narodowego

Potem rozpowszechniamy kampanię ruchu na swoim terenie i budujemy regionalne struktury. Trzeba usprawnić komunikację społeczną i pozyskać media. Następnie wygrywamy wybory samorządowe lub sejmików wojewódzkich. PiS chce wygrać wybory 2019 marchewką. Jałmużną i niewolnictwem. Nie ma takiej opcji. Będą obiecywać gruszki na wierzbie, wielkie zmiany. Pic na wodę fotomontaż. To są ruchy polityczne. Tylko groźba utraty mandatu PiS, zmusi ich do realnej reformy wymiaru niesprawiedliwości i do właściwej pracy organów ścigania. Czasu na populizm i na dywagacje nie ma. Okupacyjna władza musi czuć bata nad sobą. Finalnie wygrywamy wybory parlamentarne i zmieniamy konstytucję. Osiągniemy to jednością, sprawiedliwością, uczciwością, szczerością i dobrocią. Na końcu robimy audyt, lustrację i rozliczenie układu zamkniętego. Ruszamy do boju. Musimy obudzić cały naród. Bez pracy nie ma kołaczy.

Nie dopuszczam pieniactwa, dzielenia ludzi, rozbijactwa, nieuzasadnionej krytyki, wybijania się do pierwszego szeregu, kolaboracji z władzą. Jeśli komuś nie pasuje skład i inicjatywa, to może nie wchodzić do ruchu. Nie jest to furtka dla prywatnego interesu, tylko forma dla działania wspólnego, ogólnonarodowego. Nie ma tu miejsca dla karierowiczów. Kto jest za, niech roześle to wszędzie gdzie może (jeden tego nie udźwignie), do ludzi zaufanych i tworzymy odwróconą piramidę. Lawina się wtoczy pod górę, a potem zmiecie krwiopijców. Wyrosłe owoce dobra, spadną na wszystkich obywateli RP. Wskażcie poważnych ludzi w nieuwzględnionych okręgach. Nie wolno przejmować się prowokacjami i agenturalną krytyką inicjatywy, struktur. Trzeba ignorować złość i ataki. Niezależnie od tego, budujemy platformę oburzonych, solidarną masę obywatelską. Duży może więcej. Duży może wszystko. Tworzymy solidarny ruch w obronie praw człowieka. Macie na wyjazd do Sejmu, to będziecie mieli na wyjazd pod Ministerstwo Sprawiedliwości. Pomoże wam BlaBlaCar. Mam jeszcze parę pomysłów, ale nie chcę się wystrzelać.

Czekam na zgłoszenia kolejnych organizacji oraz ludzi i liczymy szable. Innej drogi nie ma. Zbudujemy nowy dom i będzie nam się wszystkim w nim szczęśliwie mieszkać.

Grzegorz Niedźwiecki, lew1@poczta.fm, tel. 791830093

http://grzegorz-niedzwiecki.blog.onet.pl/o-mnie/

 

Potencjalni członkowie Trybunału Narodowego

 1. Sławomir Mirosław Arak Berlin
 2. Tadeusz Bartold Warszawa stowarzyszenie Wspólnota
 3. Mariusz Bączkiewicz Szczecin
 4. Barbara Helena Bączkowska Toruń
 5. Barbara Berecka Lublin
 6. Bogusław Jan Biedrzyński k/Augsburga
 7. Ewa Biskupska Warszawa
 8. Tadeusz Byrdak Opole
 9. Maria Bzura Białystok
 10. Robert Chęć Lublin Stowarzyszenie Stop Bezprawiu
 11. Mariusz Cysewski Katowice
 12. Marek Czajkowski Warszawa
 13. Ryszard Czajkowski Gdańsk
 14. Konrad Daniel Gdańsk
 15. Waldemar Deska Puławy/Kazimierz Dolny Obywatelski Instytut Konstytucyjny, Nadzór nad Sądami i Sędziami…
 16. Wojciech Dobrzyński Warszawa Narodowy Instytut Studiów Strategicznych
 17. Zygmunt Dudzicz Tarnowskie Góry
 18. Jan Dzido Lublin
 19. Andrzej Fijałkowski Warszawa-Praga
 20. Bożydar Gębowicz Drezno
 21. Marek Głogoczowski Zakopane
 22. Bogdan Goczyński Rusiec, Nadarzyn
 23. Ernest Kasper Golec Siemianowice Śl. Obywatelski Instytut Konstytucyjny, Nadzór nad Sądami i Sędziami…
 24. Ryszard Gołowicz Łysieniec
 25. Andrzej Julian Gospodarczyk Radom
 26. Krystyna Górzyńska Kraków
 27. Jan Gustaw Grudniewski Warszawa-Rudnik
 28. Jarosław Gryń Lębork
 29. Barbara B. Gujska Warszawa Stowarzyszenie STOP MANIPULACJI
 30. Antoni Gut Warszawa Stowarzyszenie „OBURZENI”
 31. Bogusław Homicki Warszawa Prezes Honorowy Towarzystwa “Przywrócić Dzieciństwo”
 32. Adam Jagła Poznań
 33. Stanisław Janik Gościce, Kłodzko, Nysa
 34. Zdzisław Jankowski Rychwał
 35. Zygmunt Jankowski Wrocław
 36. Jan Jączek Katowice
 37. Tadeusz Jezierski Tychy
 38. Janusz Jędraszko Jelenia Góra Jeleniogórskie Stowarzyszenie Osób Bezrobotnych
 39. Piotr Kaczmarek Lublin
 40. Henryk Kamiński Szklarska Poręba
 41. Elżbieta Kania Pruszków
 42. Marian Wojciech Kibitlewski Bełchatów Krajowe Stowarzyszenie Polski Blok Ludowy
 43. Kazimierz Sławomir Klimek Jelenia Góra Korpus Pomocy Wzajemnej
 44. Adam Koczanowski Trzebinia Stowarzyszenie Optima Fide
 45. Dariusz Komorowski Dziurków, Warszawa
 46. Krzysztof Kornatowicz Gdańsk
 47. Kordian Korytek Rybnik
 48. Marek Krasnopolski Koszalin Obywatelski Instytut Konstytucyjny, Nadzór nad Sądami i Sędziami…
 49. Jacek Krygier Łódź Ogólnopolskie Stowarzyszenie Osób Pokrzywdzonych przez ZUS i KRUS
 50. Rafał Krzyształowski Szczecinek NCI Barwy Bezprawia
 51. Stanisław Kujawa Lublin/Zamość
 52. Marek Kubala Wałbrzych
 53. Bogusław Andrzej Maśliński Zawroty
 54. Zygmunt Miernik Częstochowa, Katowice Obywatelski Ruch Obrony Bezrobotnych
 55. Jerzy Mikocki Żywiec
 56. Ryszard Milewski Lublin
 57. Mirosław Moskwa Kielce
 58. Grzegorz Niedźwiecki Jelenia Góra Demokracja i Sprawiedliwość
 59. Zenon Ryszard Nowak Warszawa/Świnoujście Dzielny Tata
 60. Jerzy Jan Nowakowski Ostrołęka
 61. Lech Obara Warszawa
 62. Włodzimierz Olewnik Płock
 63. Ryszard Opara Warszawa
 64. Anna Orzechowska Warszawa
 65. Bogusław Owoc Olsztyn
 66. Andrzej Pawlak Karpacz Demokracja i Sprawiedliwość
 67. Jarosław Pawłowicz Brzeziny, Skierniewice
 68. Romuald Piątek Gdynia/Londyn-Anglia
 69. Tadeusz Jan Pieczonka Zgorzelec
 70. Jerzy Pietrzyk Lublin Stowarzyszenie Stop Bezprawiu
 71. Zbigniew Jacek Puchnowski Augustów
 72. Ryszard Raczek Częstochowa
 73. Zdzisław Raczkowski Sanok
 74. Danuta Radwańska-Vollus Kraków
 75. Renata Ramos Poznań
 76. Mirosław Rój-Sarnecki Gdańsk
 77. Sławomir Salomon Wrocław
 78. Wojciech Sawicki Płock
 79. Zbigniew Schroeder Grudziądz
 80. Krzysztof Skrzypczak Zwoleń
 81. Mirosław Sobolewski Płock Stowarzyszenie STOP Wykluczeniom
 82. Anna Sośnicka Warszawa
 83. Jan Sposób Piaski
 84. Kazimierz Józef Styrna Kęty Obywatelski Instytut Konstytucyjny, Nadzór nad Sądami i Sędziami…
 85. Piotr Szyburski Łódź Stowarzyszenie osób poszkodowanych przez wymiar sprawiedliwości
 86. Jan Średnicki Szepietowo
 87. Piotr Trznadel Pobórka
 88. Dariusz Wernicki Ciechanów/Niemcy
 89. Zbigniew Antoni Wesołowski Szczecin
 90. Andrzej Wiącek Kolbuszowa
 91. Józef Wieczorek Kraków
 92. Tadeusz Woch Rzeszów
 93. Piotr Wolf Wrocław Demokracja i Sprawiedliwość
 94. Dariusz Wolniakowski Łódź
 95. Roman Zawiślak Zielona Góra Ogólnopolski Ruch Ochrony Praw Obywatelskich i Walki z Korupcją
 96. Ryszard Stanisław Zieliński Poznań
 97. Sławomir Ziembiński Gdańsk FUNDACJA SŁAWPOL
 98. Michał Ziębiński Solin
 99. Jan Zuchowski Narol

One thought on “O nas

 1. Ta odwrócona piramida moje pragnienie wykreowania i oddzielenie ziarna od plew. Wdzięczny jestem za Waszą kreację i niech się dzieje w radości zdrowia oraz mądrości chwil w empatii poziomu energii serc

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *